Нові гравці в команді КНЛУ – студенти-богемісти!

З 1 вересня 2013 року в Київському національному лінгвістичному університеті на факультеті германської філології у складі кафедри української філології та славістики було відкрито нову спеціальність – “Чеська мова та література”. Сьогодні в КНЛУ навчається 15 богемістів – студентів, що опановують чеську мову.

Знайомтеся – це ми, перші студенти-богемісти КНЛУ.

З перших днів Університет надав нам можливість навчатися в прекрасній аудиторії, яка оснащена за останнім словом техніки, і за цей короткий час ми досягли неабияких успіхів у вивченні мови.

Використовуючи різні мультимедійні засоби, ми навчились орієнтуватися на чеських сайтах і використовувати їх у своїй роботі. Завдяки певним освітнім програмам опановуємо фонетику й граматику чеської мови, привчаємося читати чеські тексти різного рівня складності, слухати чеське радіо, а також залюбки співаємо чеські народні пісні.

Лише за цей навчальний рік ми брали активну участь в культурному житті не тільки університету, а й поза його межами.

Уперше ми проявили себе на “Дебюті першокурсника”, який відбувся в жовтні 2013 року. На сцені КНЛУ продемонстрували свої акторські, вокальні та танцювальні здібності, а також показали, чого навчилися за перший місяць вивчення чеської мови.

20 жовтня 2013 року ми мали честь бути запрошеними на відкриття виставки про участь воїнів Чехословацької Республіки у звільненні Києва, що була підготовлена під патронатом президента Чеської Республіки Його Високоповажності Мілоша Земана і була презентована перед приміщенням Київської міськоїдержавної адміністрації .

У листопаді нас запросили до Чеського культурного центру, де відбулася зустріч з його співробітниками та представниками Чеського посольства в Україні.

9 листопада 2014 року ми взяли участь у святкуванні Дня української писемності та мови, де представили коротку історію українсько-чеських культурних відносин і декламували твори українських авторів, перекладені чеською мовою.

10 квітня 2014 року за ініціативою куратора груп, Ващенко Олени Олексіївни, ми створили фольклорний колектив “Cukrovinky” (“Цукровінки”), який популяризує в Україні чеські народні пісні, танці, фольклор. Чеське музичне привітання, приурочене до Тижня факультету германської філології, стало яскравим дійством у межах загального святкування.

Наш виступ високо оцінили не тільки викладачі та студенти Університету, а й представники Посольства Чеської Республіки в Україні. На заході були присутні почесні гості: другий секретар посольства Чеської Республіки в Україні, директор Чеського культурного центру та координатор навчальних програм Чеського культурного центру.

Також у квітні за запрошенням Чеського культурного центру наш колектив брав участь у створенні виставки “Книжковий арсенал — 2014”, яка пройшла в Мистецькому арсеналі і є однією з найяскравіших культурних подій Києва 2014 року. Під час виставки ми демонстрували чеські національні костюми, сформували чеський відділ виставки, познайомилися з відомими людьми: екс-президентом Віктором Ющенком, журналісткою та телеведучою Катею Осадчою, сучасним письменником Сергієм Жаданом, гумористами Валерієм Чигляєвим та Іллею Ноябрьовим, чеським ілюстратором Давидом Бьомом та представниками видавництв, які зацікавилися ілюстраціями чеських дитячих видань.

У травні 2014 року як волонтери ми взяли участь у презентації чеської мови та культури, яка відбулася в Ботанічному саду м. Києва. Організатором заходу виступив Чеський культурний центр.

Для покращення навчально-методичного, мовного та культурного розвитку студентів-богемістів і створення нових міжнародних контактів Київський національний лінгвістичний університет веде перемовини з чеським університетом ім. Яна Євангелісти Пуркинє в м. Усті над Лабем, що дасть студентам можливість отримати два дипломи, один з яких — європейського зразка.

Ми і надалі будемо продовжувати розвивати чеську мову та культуру в Україні. Власними зусиллями та за підтримки Університету плануємо створити кабінет славістики, а також самотужки пошити власні чеські національні костюми.

Počínaje dnešním dnem na Kyjevské Národní lingvistické univerzitě se začíná psát historie oboru Český jazyk a literatura!

Historie oboru Český jazyk a literatura se začíná psát s námi!

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.