Відкрита лекція «Пізнавши своїх сусідів, краще розуміємо один одного. Шлях Польщі до здобуття незалежності: постаті і події»

«Пізнавши своїх сусідів, краще розуміємо один одного.

Шлях Польщі до здобуття незалежності: постаті і події» –

репортаж з відкритої лекції

11 листопада – знакова дата в історії Польської республіки. У цей день поляки святкують річницю відновлення незалежності своєї держави. Цього року Польща відзначає 100-річний ювілей незалежності. З цієї нагоди, 14 листопада 2018 р. доцент кафедри української філології та славістики Київського Національного Лінгвістичного Університету, Мінєнкова Наталія Євгенівна провела відкриту лекцію під назвою «Пізнавши своїх сусідів, краще розуміємо один одного. Шлях Польщі до здобуття незалежності: постаті і події».

Під час лекції було висвітлено питання, щодо умов та причин становлення Польщі як незалежної держави. Окрім цікавої розповіді про історичні події (Трагедія Катині, Варшавське повстання, рух партії «Солідарність»…) та видатних поляків (Юзеф Пілсудський, Роман Дмовський, Стефан Вишенський, Лех Валенса…), які боролись за право своєї держави на свободу та незалежність, однією з головних ідей лекції було покращити розуміння польської історії і ментальності для підтримки польсько-українських відносин. Саме тому мова також йшла про Україну в контексті історії Польщі.

Друга частина лекції присвячена темі становлення і розвитку демократії, а також політиці та тенденціям у сучасній Польщі. На завершення студенти мали змогу задати власні питання та обговорити найбільш хвилюючі моменти.